top of page

TECHNOLOGIA

Metoda działania naszych ozonatorów O-ZON

Ozon w ozonatorach O-zon produkowany jest przez unikalną lampę cichych wyładowań koronowych własnej konstrukcji i produkcji. Wyładowania koronowe wytwarzają̨ ozon przez przyłożenie wysokiego napięcia do metalowej siatki umieszczonej pomiędzy dwoma dielektrykami. Wysokie napięcie (często ponad 3 kV) przechodzi przez dielektryk do uziemionego ekranu wytwarzając wyładowanie, które rozszczepia cząsteczki tlenu. Ruch powietrza wokół lampy wyładowań koronowych wymusza wbudowany  wentylator. 

unnamed (2).jpg

Nasze  generatory posiadają tuby kwarcowe z elektrodami pokrytymi platyną - generują ozon w najczystszej postaci, mają długą żywotność - w porównaniu do „tanich” urządzeń dostępnych na rynku. 

Sztucznie wytwarzany ozon jest tak samo skuteczny, jak występujący naturalnie pod warunkiem, że jego stężenie jest dokładnie kontrolowane. Ze względu na fakt, że ozon w stosunkowo krótkim czasie przechodzi z powrotem w tlen, ozon nie może być magazynowany i dostarczany w zbiorniku czy butli. Musi być on wytworzony na miejscu wykorzystania przez odpowiedni generator ozonu.

W obecnie produkowanych ozonatorach przewiewowych problematyczne jest kontrolowanie wymagalnego stężenia ozonu na stałym poziomie. Dobrany odpowiednio do kubatury pomieszczenia generator, zwiększa sukcesywnie zawartość ozonu w powietrzu. Często ta zawartość jest zbyt wysoka, a jak wiemy wysokie stężenie ozonu wpływa negatywnie na urządzenia i materiały występujące w danym pomieszczeniu.  W różnych przypadkach potrzebujemy rożnego stężenia ozonu (gabinety stomatologiczne, sale operacyjne, placówki zdrowia publicznego itp). W związku z tym opracowaliśmy ozonator przewiewowy o stabilnym stężeniu ozonu.  

 

Ozonatory przewiewowe w technologii wyładowań koronowych w tubach kwarcowych mogą pracować nieprzerwanie.

bottom of page